Wyprawki

Baby Box - Wyprawki dla noworodków, wyprawki dla dzieci, wyprawki dla niemowląt

Firmowe i gminne baby boxy- czym są i kiedy je wręczyć?

Narodziny dziecka to zazwyczaj najważniejsze wydarzenie w życiu rodziny. Ogromne emocje towarzyszą nie tylko rodzicom, ale także dalszym krewnym. Od pewnego czasu możemy zaobserwować nowy trend, kiedy to radość z narodzin nowego człowieka wyrażają także urzędy cywilne lub firmy zatrudniające młodych rodziców. Na czym dokładnie to polega?  

Baby box- witamy nowego maluszka 

Baby box to nic innego jak pakiet powitalny dla noworodka. Zwykle takie prezenty były wręczane dzieciom przez rodzinę lub znajomych, którzy przychodzili w odwiedziny. Teraz do tego grona zaczynają dołączać również firmy i gminy. Chcąc wyrazić swoją radość z okazji pojawienia się małego człowieka, różne instytucje wręczają rodzicom specjalnie znakowane wyprawki dla noworodków. Taki babybox zawiera przydatne artykuły do pielęgnacji niemowląt, akcesoria dziecięce lub zabawki. Poszczególne elementy mają nadruk z logo firmy lub miasta. Zazwyczaj oprócz wyprawki, rodzice dostają także pamiątkowy list gratulacyjny.

Czy warto dawać takie upominki?

Zdecydowanie tak. Po narodzinach dziecka rodzice są nie tylko bardzo szczęśliwi, ale także nieco oszołomieni. Jest to ogromna zmiana w dotychczasowym, ustabilizowanym życiu. To idealna okazja na nawiązanie bliższej relacji z pracownikiem czy mieszkańcem danej gminy. Otrzymanie w takim momencie baby boxu z pewnością spowoduje zacieśnienie więzi z firmą bądź lokalną społecznością. Młodzi rodzice poczują, że ktoś o nich pamięta, a każdy wspierający gest jest w takiej sytuacji bardzo cenny. Pakiety powitalne dla dzieci to także niebanalny sposób na złożenie życzeń i gratulacji. Jest to serdeczny gest, który wywoła uśmiech na twarzach świeżo upieczonych rodziców, a jednocześnie wspomoże ich w codziennej pielęgnacji maluszka. Takie praktyczne prezenty to najlepszy pomysł na upominek dla dziecka. 

Kiedy wręczyć wyprawkę dla niemowląt?

Babybox może być wręczony osobiście, lub wysłany pocztą. Urzędy cywilne najczęściej wybierają ten drugi sposób i dostarczają pakiety powitalne za pośrednictwem poczty. W niektórych gminach zdecydowano się jednak na to, aby prezydent miasta osobiście wręczał takie upominki. Jest to z pewnością miły gest i niezwykłe wydarzenie dla rodziców. Takie rozwiązanie podkreśla doniosłość chwili i z pewnością zostanie w pamięci obdarowanych na długie lata.

Z kolei firmy często decydują się na oddelegowanie kilku pracowników, którzy w imieniu całego przedsiębiorstwa wręczą prezent. Gdy chcemy, aby wyprawka dla dziecka została doręczona osobiście, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Mianowicie, pierwsze tygodnie życia to czas, kiedy rodzice niejako "poznają" dziecko i uczą się nowych obowiązków. Nie planujmy wizyty w tym czasie. Kolejne dni to pora na odwiedziny bliższej j dalszej rodziny, a następnie znajomych. Dlatego też dobry czas na takie służbowe odwiedziny przypada na okolice 3 miesiąca życia dziecka. Wybierając baby boxy, należy mieć to na uwadze i wybrać odpowiednio większy rozmiar ubranka.

Kolejną istotną kwestią jest to, aby powiadomić młodych rodziców o planowanych odwiedzinach. Choć wizja stanięcia przed drzwiami z wyprawką w rękach i okrzykiem "niespodzianka!" jest bardzo kusząca, to jednak nie powinno się tego robić. Pamiętajmy, że pierwsze tygodnie z niemowlakiem to całkowite przeorganizowanie dotychczasowego życia, nieprzespane noce i wszechobecny domowy chaos. Zaskoczony odwiedzinami tata w piżamie i rozczochrana, niewyspana mama raczej nie będą mile wspominać takiej niespodzianki. Dlatego też zawsze należy zadzwonić i uprzedzić rodziców o planowanej wizycie.

Co powinno się znaleźć w babyboxie?

Wśród najczęstszych artykułów wkładanych do wyprawki możemy wyróżnić ubranka, zabawki, oraz akcesoria do pielęgnacji niemowląt. Body to zawsze dobry pomysł na przydatny prezent, ponieważ małe dzieci szybko brudzą ubranka. Wybierając odzież niemowlęcą należy pamiętać o tym, aby była wykonana z odpowiednich materiałów, najlepiej z bawełny lub z bambusa. Zwłaszcza body z włókna bambusowego będą dobrym wyborem, ponieważ jest to materiał delikatny nawet dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Musimy wybrać także odpowiednią wielkość ubranka. Zawsze lepiej jest wziąć body o rozmiar większe, niż obecnie nosi dziecko. Nie tylko posłuży na dłużej, ale też będzie wygodniejsze w noszeniu i ubieraniu oraz nie będzie krępować ruchów. Do body warto dobrać spodenki lub czapeczkę. Są to elementy niezbędne w każdej dziecięcej garderobie.

Pakiety powitalne dla dzieci często zawierają także zabawki. Najlepiej sprawdzają się klasyczne, pluszowe misie, które nie tylko rozweselą dziecko, ale także pomogą mu zasnąć. Drugą najczęściej kupowaną zabawką jest grzechotka. Gdy zdecydujemy się na taki gadżet musimy zadbać o to, aby nie miała twardych elementów. Ruchy małych dzieci są jeszcze nieskoordynowane, a uderzenie twarda grzechotką może być dla malca nie tylko bolesne, ale także niebezpieczne. Do babyboxa przeznaczonego dla nieco starszych niemowlaków możemy dorzucić też gryzak- z pewnością przyda się podczas ząbkowania i ukoi obolałe dziąsła. Zwróćmy uwagę na to, aby był wykonany z tworzywa bezpiecznego dla maluchów.

W skład zestawu podarunkowego mogą wchodzić także inne artykuły, przydatne podczas pielęgnacji małych dzieci. Szczególnie warto kupić ręcznik lub kocyk. Dodatkowy ręczniczek przyda się podczas wyjazdów, a kocyk sprawdzi się na spacerze lub jako lekka kołderka.

Wyprawka dla noworodka- powitaj nowego obywatela

Baby boxy wręczane przez różne instytucje to nowy, ale coraz bardziej popularny trend. Jest to z pewnością serdeczny gest, który zostanie doceniony przez młodych rodziców. Nowy członek społeczności zostanie ciepło powitany, a artykuły z wyprawki posłużą mu w pierwszych miesiącach życia. Warto pamiętać, że rodzice bardzo często przechowują pierwsze ubranka i zabawki dziecka. Nie tylko więc sprawimy im ogromną radość i niespodziankę, ale też nasz upominek stanie się miłą pamiątką, którą ze wzruszeniem będą oglądać po latach.

 

BOXY I PREZENTY NA ŻYCZENIE Składamy paczki świąteczne dla firm, firmowe prezenty świąteczne dla klientów na Święta. WYSYŁKA DO ODBIORCÓW!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl