Welcomepack

Welcomepack i welcome box - pakiet powitalny w nowej odsłonie

W ostatnich latach firmy zostały dotknięte poważnymi niedoborami wyspecjalizowanych kadr. Przedsiębiorstwa zrozumiały, że zasoby ludzkie są głównym czynnikiem sukcesu. Bez sprawnego działu Human Resources nie ma mowy o rozwoju i konkurowaniu na trudnym rynku. Pozyskiwanie do pracy i opieka nad zatrudnianymi specjalistami stała się ważnym elementem strategii marketingowej wewnątrz firm.

Gdy rekruterzy przebrną przez niełatwy, żmudny proces rekrutacji i wyłonią w końcu nowego, obiecującego pracownika pojawia się następne zadanie. Kolejnym krokiem jest jego szybka aklimatyzacja i wdrożenie w kulturę, organizację, obowiązujące zwyczaje oraz nowe obowiązki. Onboarding pracownika wiąże się oczywiście z wielkim stresem adepta. Warto więc podjąć działanie, które sprawi, że szybko poczuje się w nowej pracy bezpiecznie i miło. Pozytywne nastawienie i wykorzystanie prostych metod takich jak welcomepack, mocno przyspieszy ten proces. 

Welcomepack skutecznie kruszy lody.

Miłym i taktownym zwyczajem stosowanym w coraz większej ilości firm jest wręczanie nowemu pracownikowi zestawu upominkowego, który stanowi pakiet powitalny. Jest on przesłaniem, że nowicjusz jest mile widziany, wyczekiwany i może liczyć na wsparcie już od pierwszego dnia. Stwarza to solidny grunt do szybkiego zbudowania relacji i wzajemnego zaufania w zespole. Pakiet można wręczyć osobiście pierwszego dnia w pracy rankiem lub po prostu zostawić go na stanowisku pracy nowej osoby. Będzie to dla niej czytelna i sugestywna niespodzianka.

Pakiet powitalny nie musi być drogi.

Standardowy welcome box nie musi się składać z wyszukanych, krępujących i drogich elementów. Wystarczy kilka biurowych, codziennych gadżetów firmowych (kubki reklamowe, długopisy, smycze z nadrukiem), galanterii biurowej, takiej jak notesy, wizytówki... Chodzi raczej o gest serdecznego powitania, a nie o nagradzanie w ciemno. Gadżety z nadrukiem motywującym do pracy i okraszone pewną dozą dowcipu z pewnością zostaną dostrzeżone i zapamiętane. Zatem liczy się tu pomysł i gest, a nie zasobność portfela i szczodrość pracodawcy, na którą jeszcze przyjdzie pora. 

Welcome Box w pracy zdalnej.

Kolejnym zastosowaniem zestawów prezentowych dla pracowników i tych nowych, i tych z dłuższym stażem jest wręczanie Welcome Boksów podczas zmiany stanowiska pracy. Awans lub zmiana stanowiska pracy może być okazją uhonorowania zatrudnionej osoby i wyrażenie szacunku do niej. Podobnie przy pracy zdalnej, która wiąże się z wieloma niedogodnościami związanymi z warunkami pracy w domu i alienacją społeczną od kolegów i koleżanek z pracy. Pakiety typu "new job survival kit, czy też "new job kit" umilą wykonywanie obowiązków poza biurem i rozładują stresy.

GIFTBOXY NA ŻYCZENIE: Składamy kosze, prezenty, paczki, welcome pack, baby box na okazje biznesowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl