Welcomepack

Welcomepack i welcome box - pakiet powitalny w nowej odsłonie

W ostatnich latach firmy zostały dotknięte poważnymi niedoborami wyspecjalizowanych kadr. Przedsiębiorstwa zrozumiały, że zasoby ludzkie są głównym czynnikiem sukcesu. Bez sprawnego działu Human Resources nie ma mowy o rozwoju i konkurowaniu na trudnym rynku. Pozyskiwanie do pracy i opieka nad zatrudnianymi specjalistami stała się ważnym elementem strategii marketingowej wewnątrz firm.

Gdy rekruterzy przebrną przez niełatwy, żmudny proces rekrutacji i wyłonią w końcu nowego, obiecującego pracownika pojawia się następne zadanie. Kolejnym krokiem jest jego szybka aklimatyzacja i wdrożenie w kulturę, organizację, obowiązujące zwyczaje oraz nowe obowiązki. Onboarding pracownika wiąże się oczywiście z wielkim stresem adepta. Warto więc podjąć działanie, które sprawi, że szybko poczuje się w nowej pracy bezpiecznie i miło. Pozytywne nastawienie i wykorzystanie prostych metod takich jak welcomepack, mocno przyspieszy ten proces. 

Welcomepack skutecznie kruszy lody.

Miłym i taktownym zwyczajem stosowanym w coraz większej ilości firm jest wręczanie nowemu pracownikowi zestawu upominkowego, który stanowi pakiet powitalny. Jest on przesłaniem, że nowicjusz jest mile widziany, wyczekiwany i może liczyć na wsparcie już od pierwszego dnia. Stwarza to solidny grunt do szybkiego zbudowania relacji i wzajemnego zaufania w zespole. Pakiet można wręczyć osobiście pierwszego dnia w pracy rankiem lub po prostu zostawić go na stanowisku pracy nowej osoby. Będzie to dla niej czytelna i sugestywna niespodzianka.

Pakiet powitalny nie musi być drogi.

Standardowy welcome box nie musi się składać z wyszukanych, krępujących i drogich elementów. Wystarczy kilka biurowych, codziennych gadżetów firmowych (kubki reklamowe, długopisy, smycze z nadrukiem), galanterii biurowej, takiej jak notesy, wizytówki... Chodzi raczej o gest serdecznego powitania, a nie o nagradzanie w ciemno. Gadżety z nadrukiem motywującym do pracy i okraszone pewną dozą dowcipu z pewnością zostaną dostrzeżone i zapamiętane. Zatem liczy się tu pomysł i gest, a nie zasobność portfela i szczodrość pracodawcy, na którą jeszcze przyjdzie pora. 

Welcome Box w pracy zdalnej.

Kolejnym zastosowaniem zestawów prezentowych dla pracowników i tych nowych, i tych z dłuższym stażem jest wręczanie Welcome Boksów podczas zmiany stanowiska pracy. Awans lub zmiana stanowiska pracy może być okazją uhonorowania zatrudnionej osoby i wyrażenie szacunku do niej. Podobnie przy pracy zdalnej, która wiąże się z wieloma niedogodnościami związanymi z warunkami pracy w domu i alienacją społeczną od kolegów i koleżanek z pracy. Pakiety typu "new job survival kit, czy też "new job kit" umilą wykonywanie obowiązków poza biurem i rozładują stresy.

Witamy w ekipie, czyli welcomepack dla nowego pracownika: czy warto?

Zmiana pracy to dla wielu osób źródło dużego stresu. Przyjęcie nowego pracownika do ekipy stanowi ważne wydarzenie dla całej firmy. Pracodawcy, który kogoś zatrudnia powinno zależeć na budowaniu z nim dobrych relacji oraz jak najszybszym i jak najbardziej efektywnym wdrożeniu do wykonywanych obowiązków. W tym mogą pomóc prezenty powitalne dla pracowników. W jaki sposób? Czy naprawdę warto wyodrębnić część środków z budżetu firmowego na podarunki dla nowych pracowników? O tym w dzisiejszym artykule.

Pakiet powitalny dla nowego pracownika – najlepszy ice-breaker

Szybka aklimatyzacja pracownika niewątpliwie leży w interesie pracodawcy. Im szybciej nowa osoba poczuje się dobrze w nowym miejscu pracy, tym lepiej. Początki bywają jednak trudne i dlatego warto przełamać pierwsze lody przez podarunek. Nawet drobny prezent z napisem „Jesteśmy z Tobą”, „Dobrze, że jesteś” czy „Witamy w firmie XYZ (nazwa firmy)” może przynieść nie lada korzyści. Taki welcomepack ma na celu zapewnienie nowej osoby o życzliwości całego zespołu oraz o radości w związku z takim przebiegiem rekrutacji na dane stanowisko. Dzięki prezentowi tego rodzaju nowa osoba może szybciej się zaaklimatyzować i poczuć bardziej swobodnie oraz bezpiecznie. Dobra atmosfera w pracy ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pełnienia obowiązków oraz budowania lojalności pracowników wobec pracodawcy.

Taktowny welcomepack a kultura organizacyjna i wizerunek firmy

Prezentowy pakiet powitalny dla nowego pracownika przynosi firmie wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest prawdopodobnie szybkie przełamanie lodów na polu pracodawca-nowy pracownik, ale nie warto zapominać o innych korzyściach płynących z ciepłego przyjęcia nowej osoby do ekipy firmowej. Taktowny prezent dla nowego pracownika może stać się ważnym elementem kultury organizacyjnej oraz przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku firmy w oczach bliskiego oraz dalszego otoczenia. Jeżeli firma prowadzi własnego bloga, za pośrednictwem foto relacji oraz  przystępnego w treści artykułu może podzielić się radosną wiadomością o przyjęciu nowego pracownika oraz o przygotowanym pakiecie powitalnym dla niego. W ten sposób marka pracuje na wizerunek dobrego, empatycznego i troskliwego pracodawcy, który stara się ułatwić wejście pracownika do firmy.

Prezent dla nowego pracownika – motywacja do pracy na początek

Nawet mały i stosunkowo niedrogi prezent dla nowego pracownika to dobry pomysł na rozpoczęcie współpracy.  Prezentowy welcomepack można zostawić na miejscu pracy nowej osoby lub podarować go po oprowadzeniu po biurze. Dzięki tak miłemu przyjęciu nowa osoba zyska motywację do rzetelnego pełnienia swoich obowiązków oraz lojalności wobec pracodawcy. Sprzyjają temu także inne elementy związane z kulturą organizacyjną firmy – np. docenianie osób, które osiągają największe efekty w pracy poprzez gratyfikacje pieniężne i rzeczowe. Nagrody pracownicze mogą mieć różny charakter, ale jeżeli są rozdawane sprawiedliwie i wysokojakościowe, z pewnością pozytywnie wpłyną na wizerunek marki.

BOXY I PREZENTY NA ŻYCZENIE Składamy paczki świąteczne dla firm, firmowe prezenty świąteczne dla klientów na Święta. WYSYŁKA DO ODBIORCÓW!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl