Dla szefa

PREZENT DLA SZEFA - CO WARTO I WYPADA DAĆ? 

Zakup prezentu dla szefa nie jest łatwym zadaniem. Należy wykazać się tutaj nie tylko taktem, ale również wyczuciem smaku i odrobiną wiedzy o zwyczajach i potrzebach przełożonego. W praktyce nie zawsze udaje się ofiarować prezent udany. Warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, by zawsze móc wybrać prezent, który sprawi obdarowanemu radość.

Małe i rodzinne firmy – prezent dla szefa i szefowej

W niewielkich firmach zakup prezentu wcale nie musi być łatwiejszy. Na początek należy ustalić, dla kogo będzie prezent. Jeżeli firma jest niewielka i prowadzona na przykład przez małżeństwo, to warto zakupić coś, co ucieszy zarówno szefa, jak i szefową. Warto również zastanowić się nad kwotą, którą należy przeznaczyć na prezent, a także nad tym, z jakiej okazji będzie on wręczany. Na większość okazji świetnie sprawdzą się prezenty praktyczne, jak na przykład różnego rodzaju urządzenia domowe (niekoniecznie najbardziej popularne). Warto nie przeznaczać na prezent zbyt wielkiej kwoty. Powinna być ona proporcjonalna do zarobków pracowników. Wręczanie bardzo drogich prezentów w małej firmie, zwłaszcza jeżeli pracownicy nie zarabiają wiele, może być potraktowane jak próba „podlizania się” i wprawić pracodawcę w zakłopotanie. W kwestii wyboru prezentu zasada jest prosta. Im mniej uroczysta okazja, tym większa swoboda w wyborze. Z okazji wydarzeń jak na przykład jubileusz firmy, czy uzyskanie nagrody dobrze sprawdzają się prezenty symboliczne, jak na przykład pięknie wykonane i oprawione gratulacje z podpisami pracowników, uzupełnione o pudełko luksusowych czekoladek, czy butelkę eleganckiego wina.

Prezent dla dyrektora – firmy większe i największe

W większych firmach w zasadzie jest podobnie, należy jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Wręczanie prezentów na różnorodne okazje może być regulowane wewnętrznymi przepisami firmy. Warto się więc nimi zapoznać, tak by nie postawić nikogo w niezręcznej sytuacji. Jeżeli obdarowywany to wysoko postawiona figura w firmie, nie należy kupować niczego zbyt osobistego. Prezent dla prezesa powinien być jak najbardziej uniwersalny. Generalnie w dużych firmach warto stawiać przede wszystkim na prezenty symboliczne i unikać ofiarowywania rzeczy o dużej wartości materialnej.

 

PREZENTY NA ŻYCZENIE Składamy paczki świąteczne dla firm, firmowe prezenty świąteczne dla klientów na Święta. WYSYŁKA DO KLIENTÓW!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl