Giftboxy.pl - boxy, kosze i zestawy prezentowe dla firm
 
ŚWIĄTECZNE ZESTAWY PREZENTOWE, GIFT BOXY I KOSZE DLA FIRM     +48 91 421 3677      zapytania@promoshop.pl      BLOG     ZAUFALI NAM
Dla szefa

PREZENT DLA SZEFA - CO WARTO I WYPADA DAĆ? 

Zakup prezentu dla szefa nie jest łatwym zadaniem. Należy wykazać się tutaj nie tylko taktem, ale również wyczuciem smaku i odrobiną wiedzy o zwyczajach i potrzebach przełożonego. W praktyce nie zawsze udaje się ofiarować prezent udany. Warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, by zawsze móc wybrać prezent, który sprawi obdarowanemu radość.

Małe i rodzinne firmy – prezent dla szefa i szefowej

W niewielkich firmach zakup prezentu wcale nie musi być łatwiejszy. Na początek należy ustalić, dla kogo będzie prezent. Jeżeli firma jest niewielka i prowadzona na przykład przez małżeństwo, to warto zakupić coś, co ucieszy zarówno szefa, jak i szefową. Warto również zastanowić się nad kwotą, którą należy przeznaczyć na prezent, a także nad tym, z jakiej okazji będzie on wręczany. Na większość okazji świetnie sprawdzą się prezenty praktyczne, jak na przykład różnego rodzaju urządzenia domowe (niekoniecznie najbardziej popularne). Warto nie przeznaczać na prezent zbyt wielkiej kwoty. Powinna być ona proporcjonalna do zarobków pracowników. Wręczanie bardzo drogich prezentów w małej firmie, zwłaszcza jeżeli pracownicy nie zarabiają wiele, może być potraktowane jak próba „podlizania się” i wprawić pracodawcę w zakłopotanie. W kwestii wyboru prezentu zasada jest prosta. Im mniej uroczysta okazja, tym większa swoboda w wyborze. Z okazji wydarzeń jak na przykład jubileusz firmy, czy uzyskanie nagrody dobrze sprawdzają się prezenty symboliczne, jak na przykład pięknie wykonane i oprawione gratulacje z podpisami pracowników, uzupełnione o pudełko luksusowych czekoladek, czy butelkę eleganckiego wina.

Prezent dla dyrektora – firmy większe i największe

W większych firmach w zasadzie jest podobnie, należy jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Wręczanie prezentów na różnorodne okazje może być regulowane wewnętrznymi przepisami firmy. Warto się więc nimi zapoznać, tak by nie postawić nikogo w niezręcznej sytuacji. Jeżeli obdarowywany to wysoko postawiona figura w firmie, nie należy kupować niczego zbyt osobistego. Prezent dla prezesa powinien być jak najbardziej uniwersalny. Generalnie w dużych firmach warto stawiać przede wszystkim na prezenty symboliczne i unikać ofiarowywania rzeczy o dużej wartości materialnej.

Szef też pracownik

Lubimy dostawać prezenty, ale lubimy także je wręczać. Stało się to już tradycją, że z okazji różnych świąt i uroczystości wzajemnie się obdarowujemy. To wyraz naszej sympatii i wdzięczności. Wręczanie prezentów przeniknęło także do biznesu.

Rola prezentów firmowych

Wręczanie prezentów firmowych to bardzo dobry sposób na promowanie firmy oraz budowanie dobrych relacji z kontrahentami, klientami oraz pracownikami. Poczują się docenieni i ważni dla firmy. To także dobry sposób na uhonorowanie niektórych osób z okazji jubileuszu lub ważnego wydarzenia dla firmy. Prezent dla prezesa po zakończonych negocjacjach umocni przyszłą współpracę. Prezent spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy będzie spersonalizowany, czyli zostanie dodatkowo ozdobiony logo firmy. W ten sposób powstają pozytywne i trwałe skojarzenia. Oczywiście prezenty muszą być odpowiednio dobrane pod kątem okazji i osoby, której go wręczymy.

Jak wybrać odpowiedni prezent dla szefa?

Wręczany prezent nie musi być drogi, pełni tylko rolę symboliczną, ale powinien być elegancki. To przede wszystkim opakowanie w pierwszej kolejności zwraca uwagą obdarowanego. Bardzo dobrze sprawdzają się giftboxy oraz kosze prezentowe. Ich zawartość może być bardzo różna, ale najczęściej są to dobrej jakości herbata, kawa, słodycze lub alkohol. Prezent dla szefa wręczany z okazji świąt może dodatkowo zawierać ozdobne świeczki lub figurki. Samodzielne przygotowanie takich prezentów nie jest trudne, ale gotowe zestawy oferuje wiele firm, które zajmują się sprzedażą produktów reklamowych. Mamy wtedy gwarancję, że będą prezentowały się naprawdę elegancko.

Warto także zadbać o zróżnicowanie prezentów pod kątem upodobań obdarowanego i wybrać inny prezent dla dyrektora, a inny dla prezesa. Takie zróżnicowanie świadczy, że rzeczywiście starannie wybieraliśmy prezent i doceniamy ich zasługi. Giftboxy to także dobre prezenty dla pracowników z okazji przejścia na emeryturę, za wieloletnią pracę lub wybitne osiągnięcia. Poczują się wtedy docenieni, a ich więzi z firmą jeszcze bardziej się pogłębią. Prezent firmowy to bardzo dobry sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl