Giftboxy.pl - boxy, kosze i zestawy prezentowe dla firm
 
Welcomepack - welcome box, czyli pakiet powitalny 0
Welcomepack - welcome box, czyli pakiet powitalny

Dla firmy zawsze niemałym wyzwaniem jest zatrudnienie pracownika, który będzie spełniał wszystkie wymogi. Wykształceni i posiadający w danej branży ludzie są chętnie zapraszani na rekrutację w wielu interesujących firmach. Co liczy się najbardziej w walce o dobrego pracownika?

Dbałość o nowych pracowników

Bardzo istotne w prowadzeniu firmy jest odpowiednie podejście do pracowników i odpowiedzialne zarządzanie ludźmi. Sprawny dział Human Resources jest podstawą solidnie działającego biznesu. Ważne jest, aby pamiętać, że nie tylko pracownik ma być dla szefa, ale również szef dla pracownika. Komunikacja i dobre kontakty w pracy zawsze ułatwiają wykonywanie obowiązków i przyczyniają się do odpowiedniej atmosfery. Przekłada się to potem na efekty i wpływa na dobre postrzeganie firmy przez klientów. Po zatrudnieniu idealnego pracownika, pojawia się kolejne wyzwanie, jakim jest pomoc nowej osobie we wdrożeniu się oraz sprawienie, aby poczuła się ona dobrze w towarzystwie zarówno kierownika, jak i współpracowników. Często podjęcie nowej posady wiąże się z ogromnym stresem. Myśli się zarówno o tym, żeby dobrze wypaść przy szefie, jak i przy nowych kolegach z pracy, a także nie popełnić żadnej gafy. Taka presja może być bardzo męcząca. Dlatego właśnie warto przyczynić się do zmniejszenia stresu nowego pracownika. Z pomocą przychodzi welcomepack - specjalny pakiet powitalny.

Łamacz lodów na start

Świetnym ice-breaker dla nowego, zestresowanego i czującego się obco pracownika jest welcome box. Jest to miły gest, który potwierdza kulturę organizacyjną firmy. Taki sposób ciepłego i serdecznego powitania będzie świadczył o przyjaznym nastawieniu. Coraz więcej firm decyduje się właśnie na taki taktowny prezent. Okaże on wsparcie nowemu pracownikowi. Pokaże, że jest on ciepło przyjęty w firmie zarówno przez kierownictwo, jak i innych pracowników. Taki pakiet można podarować nowicjuszowi osobiście lub po prostu zostawić go na jego biurku. Będzie to miła niespodzianka i pomoże przełamać pierwsze lody.

Na jaki pakiet powitalny się zdecydować?

To już jest sprawa drugorzędna. Same chęci już bardzo dobrze świadczą o człowieku. Nie trzeba zatem wydawać masy pieniędzy, aby zapewnić miłą niespodziankę nowemu pracownikowi. Sam gest świadczy już o wysokiej kulturze firmy. Dobrym pomysłem jest zawarcie w boksie różnych gadżetów firmowych, takich jak kubki z logo firmy, smycze na klucze czy długopisy, a także notesy oraz wizytówki. W welcomeboxie możne również zamieścić niewielką butelkę alkoholu czy miód lub coś słodkiego. W przypadku, gdy praca przeniesiona jest z biura do domu, taki zestaw można wysłać również pocztą. Z pewnością będzie to miły gest i ułatwi poznawanie się osobiście w przyszłości.

Miłe słowo na początek

Poza gestem w postaci obdarowania nowego pracownika kilkoma rzeczami materialnymi, warto też dorzucić jakieś miłe słowo. Dopisanie karteczki z motywacyjnymi słowami, takimi jak: "good luck", "jesteśmy z Tobą" czy "nie jesteś sam" z pewnością dodatkowo podbuduje nowego pracownika i pozwoli mu poczuć się jak pełnoprawny członek zespołu. Wsparcie w nowej pracy i przełamanie lodów jest bardzo istotne. Ciężko jest samemu otworzyć się nagle na wiele poznanych osób, dlatego też takie powitanie nowej osoby nie tylko pomoże pracownikowi w nawiązywaniu nowych relacji i szybkim rozpoczęciu produktywnej pracy, ale też pokaże firmę i cały zespół z bardzo dobrej strony. Dlatego też coraz więcej marek decyduje się na obdarowywanie swoich pracowników takimi welcome boxami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl