Prezenty dla pracowników pomysły nad każdą okazję 0
Prezenty dla pracowników pomysły na różne okazje

Rozwój firm i instytucji zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest kultura organizacji, na którą składa się naprawdę sporo. Im większe przywiązanie załogi do firmy, która zaspokaja różne potrzeby swoich pracowników, wbrew pozorom nie tylko te finansowe, tym większa szansa na rozwój organizacji. Pracownicy przywiązani, zaangażowani, dla których wartości firmy są tożsame z ich wartościami, to jeden z największych kapitałów, nazywany kapitałem ludzkim.

Pracodawcy idący z duchem czasu doceniają swoich ludzi w różny sposób. Jednym z narzędzi gratyfikowania mogą być drobne prezenty na święta dla pracowników i ich rodzin.

Drobne prezenty dla pracowników i ich idea

Już od dawna klasyczna metoda kija i marchewki przestało działać na współczesnych pracowników. Ludzie mają świadomość, że dla ich rozwoju zawodowego ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo, docenianie starań, możliwość rozwoju, decydowania, autonomii w pracy. Pracownicy 21 wieku coraz bardziej sięgają po to, co zaspokaja ich potrzeby związane właśnie z pracą. Stąd też niezbędne są zmiany w filozofii i podejściu pracodawców, którzy muszą uwzględniać złożoność potrzeb ludzi tworzących załogę firmy.

Prezenty dla pracowników, które wręczane są w związku z różnymi okazjami, to jeden ze sposobów na pozafinansową gratyfikację. W ten sposób okazuje się ludziom serdeczność, wsparcie, szacunek, nagradzając ich za trud, zaangażowanie, osiągane wyniki. Idea tych drobnych prezentów jest zatem klarowna.

Prezenty dla pracowników pomysły

Poza wynagrodzeniem wynikającym z umowy, a także dodatkowymi uposażeniami, związanymi z pełnioną funkcją, bonusami i nagrodami okresowymi, warto pamiętać również o sile i mocy drobnych prezentów. To właśnie one sprawiają, że człowiek zwyczajnie bardziej docenia miejsce swojej pracy, dzięki czemu mocniej angażuje się w wykonywane zadania. Pomysły na okazjonalne prezenty to między innymi różnego rodzaju upominki, które można wykorzystać w kuchni. Jakościowe herbaty, kawy, alkohole, słodycze oraz inne produkty delikatesowe z reguły sprawdzają się najlepiej. To prezent bardzo praktyczny, który cieszy prawie każdego. Mogą być wręczane przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą, z okazji jubileuszu firmy, osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju oraz wielu innych okazji.

Dla kogo prezenty okazjonalne?

Prezenty okazjonalne, tworzone w postaci pięknie zapakowanych boxów lub koszy, to wspaniały pomysł na upominek nie tylko dla pracowników, ale również osób związanych z firmą. Podarowanie takiego prezentu może być gestem w kierunku kontrahentów, stałych klientów, osób odchodzących na emeryturę, które kończą współpracę z firmą. Atrakcyjnie skomponowane i zapakowane tak, aby zwyczajnie upominek cieszył oczy, są wyrazem szacunku i sympatii. To również rodzaj podziękowania, będący gestem pozwalającym budować świetne relacje w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na ogromną siłę tych drobnych upominków i budować tradycję ich wręczania w swojej organizacji. To element kultury organizacyjnej, który jest szeroko wykorzystywany tak naprawdę na całym świecie.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

PACZKI I PREZENTY ŚWIĄTECZNE DLA FIRM          tel. 91 421 3677, mail: zapytania@promoshop.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl