Giftboxy.pl - boxy, kosze i zestawy prezentowe dla firm
 
Prezenty dla pracowników - pomysły nad każdą okazję 0
prezenty dla pracowników

Rozwój firm i instytucji zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest kultura organizacji, na którą składa się naprawdę sporo. Im większe przywiązanie załogi do firmy, która zaspokaja różne potrzeby swoich pracowników, wbrew pozorom nie tylko te finansowe, tym większa szansa na rozwój. Pracownicy przywiązani, zaangażowani, dla których wartości firmy są tożsame z ich wartościami, to jeden z największych kapitałów, nazywany kapitałem ludzkim.

Pracodawcy idący z duchem czasu doceniają swoich ludzi w różny sposób. Jednym z narzędzi gratyfikowania mogą być drobne prezenty na święta dla pracowników i ich rodzin.

Drobne prezenty dla pracowników i ich idea

Już od dawna klasyczna metoda kija i marchewki przestało działać na współczesnych pracowników. Ludzie mają świadomość, że dla ich rozwoju zawodowego ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo, docenianie starań, możliwość rozwoju, decydowania, autonomii w pracy. Pracownicy XXI wieku coraz bardziej sięgają po to, co zaspokaja ich potrzeby związane właśnie z pracą. Stąd też niezbędne są zmiany w filozofii i podejściu pracodawców, którzy muszą uwzględniać złożoność potrzeb ludzi tworzących załogę firmy.

Prezenty dla pracowników, które wręczane są w związku z różnymi okazjami, to jeden ze sposobów na pozafinansową gratyfikację. W ten sposób okazuje się ludziom serdeczność, wsparcie, szacunek, nagradzając ich za trud, zaangażowanie, osiągane wyniki. Idea tych drobnych prezentów jest zatem klarowna.

Prezenty dla pracowników pomysły

Poza wynagrodzeniem wynikającym z umowy, a także dodatkowymi uposażeniami, związanymi z pełnioną funkcją, bonusami i nagrodami okresowymi, warto pamiętać również o sile i mocy drobnych prezentów. To właśnie one sprawiają, że człowiek zwyczajnie bardziej docenia miejsce swojej pracy, dzięki czemu mocniej angażuje się w wykonywane zadania. Pomysły na okazjonalne prezenty to między innymi różnego rodzaju upominki, które można wykorzystać w kuchni. Jakościowe herbaty, kawy, alkohole, słodycze oraz inne produkty delikatesowe z reguły sprawdzają się najlepiej. To prezent bardzo praktyczny, który cieszy prawie każdego. Mogą być wręczane przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą, z okazji jubileuszu firmy, osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju oraz wielu innych okazji.

Dla kogo prezenty okazjonalne?

Prezenty okazjonalne, tworzone w postaci pięknie zapakowanych boxów lub koszy, to wspaniały pomysł na upominek nie tylko dla pracowników, ale również osób związanych z firmą. Podarowanie takiego prezentu może być gestem w kierunku kontrahentów, stałych klientów, osób odchodzących na emeryturę, które kończą współpracę z firmą. Atrakcyjnie skomponowane i zapakowane tak, aby zwyczajnie upominek cieszył oczy, są wyrazem szacunku i sympatii. To również rodzaj podziękowania, będący gestem pozwalającym budować świetne relacje w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na ogromną siłę tych drobnych upominków i budować tradycję ich wręczania w swojej organizacji. To element kultury organizacyjnej, który jest szeroko wykorzystywany tak naprawdę na całym świecie.

Jako pracodawca, jednym z Twoich zadań jest dbanie o zadowolenie pracowników. Jednym ze sposobów na to jest obdarowywanie ich prezentami. Oczywiście, prezent nie powinien być jedynym sposobem na docenienie pracowników, ale może być ważnym elementem ich motywacji i zadowolenia z pracy.

Prezenty z okazji świąt Święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc to czas, kiedy większość firm decyduje się na wręczenie prezentów dla pracowników. Możesz zdecydować się na prezenty, które będą pasować do okoliczności, takie jak świąteczne kosze z jedzeniem, bombki z logo firmy lub ozdobne kalendarze adwentowe.

Prezenty z okazji awansu lub rocznicy pracy

Jeśli pracownik otrzymał awans lub jest związany z firmą od dłuższego czasu, warto docenić jego zaangażowanie. W takiej sytuacji, dobrym pomysłem na prezent byłby zegarek lub brelok z wygrawerowaną datą awansu lub rocznicy. Możesz także rozważyć wręczenie pracownikowi certyfikatu lub nagrody, która zostanie mu przyznana w uznaniu jego wysiłków i pracy.

Prezenty z okazji Dnia Pracownika

Dzień Pracownika to doskonała okazja, aby docenić pracowników i pokazać wdzieczność za zaangażowanie i pracę.

Dzień Pracownika to coroczne święto, które obchodzone jest w różnych krajach na całym świecie, a jego celem jest uhonorowanie pracowników za ich wkład w rozwój przedsiębiorstwa lub organizacji. Jeśli jesteś pracodawcą lub osobą szukającą pomysłu na prezent dla swojego współpracownika z okazji Dnia Pracownika, istnieje wiele opcji, które możesz rozważyć.

Oto kilka pomysłów na prezenty, które mogą sprawić Twoim pracownikom radość i docenić ich pracę:

Gadżety biurowe - Gadżety biurowe to praktyczne i przydatne prezenty, które z pewnością doceni każdy pracownik. Mogą to być kubki termiczne, zeszyty, notesy, długopisy, breloczki, wizytowniki, czy też podkładki pod mysz.

Gadżety sportowe - Jeśli Twoi pracownicy są aktywni fizycznie, gadżety sportowe mogą być doskonałym prezentem. Mogą to być m.in. bidony, ręczniki, koszulki sportowe lub karnety do siłowni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl