Giftboxy.pl - boxy, kosze i zestawy prezentowe dla firm
 
GIFT BOXY, WELCOME PACK, PREZENTY WIELKANOCNE DLA FIRM     +48 91 421 3677      zapytania@promoshop.pl      BLOG     ZAUFALI NAM
Jak przywitać nowego pracownika w zespole? 0
Jak przywitać nowego pracownika w zespole?

Początek nowej pracy jest ekscytujący dla obu stron - zarówno dla nowego pracownika, jak i dla zespołu, który powita na pokładzie młodego kolegę. Każdy "nowy" chce zaprezentować się najlepiej, jak potrafi i wywrzeć dobre wrażenie na pozostałych członkach firmy. To działa także w drugą stronę - zatrudniając kogoś, chcemy, aby ta osoba została z nami jak najdłużej i dobrze czuła się w naszej firmie. Odpowiednie przywitanie to jedna z cegiełek, która buduje reputację naszej firmy i jej wizerunek w oczach pracowników (a nie da się ukryć, że ogólna reputacja o danej firmie, nawet pod kątem traktowania pracowników, jest niezwykle ważna z perspektywy klientów). 

Powitanie nowego pracownika mail wzór

Oczywiście przed rozpoczęciem pracy każdy z nas chciałby otrzymać instrukcje, co robić i w jaki sposób. Wewnętrzne szkolenia to nieodłączny element początków pracy, jednak już pierwsze informacje mogą znaleźć się w mailu powitalnym. Coraz częściej nowego pracownika wprowadza "buddy", czyli starszy, doświadczony pracownik, który opowiada o zwyczajach firmy i oprowadza po budynku. Zanim jednak "nowy" spotka się z buddym, powinien dostać on powitalnego maila. Wysyła go zazwyczaj manager, team leader lub HR - wszystko zależy od wewnętrznej organizacji w danym zakładzie pracy. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by mail powitalny został wysłany osobiście przez właściciela firmy.

W mailu powinno się przesłać wszystkie najważniejsze sprawy organizacyjne - czy buddy się pojawi, gdzie i kiedy rozpocznie się szkolenie wewnętrzne, ważne będą także linki do najważniejszych firmowych programów. Nie zapomnij o loginach i hasłach!

W takiej wiadomości można nakreślić także firmowe zwyczaje - czy pracownicy jedzą wspólne lunche, czy są regularne spotkania z przełożonymi. Oczywiście takie informacje może przekazać inny pracownik, który będzie oprowadzał "nowego" po firmie, jednak dobrze mieć takie rzeczy w wiadomości - pod wpływem emocji można zapomnieć o wielu detalach.

Jeśli chodzi o powitanie nowego pracownika tekst nie powinien być zbyt długi (mail mimo wszystko nie zastąpi szkolenia czy dłuższej rozmowy z innym pracownikiem). Warto przyjąć taki język, jakim operuje się na co dzień w pracy. Jeśli wszyscy są na "ty", nie ma potrzeby stosować form grzecznościowych w postaci "Pan/Pani". Przywitanie może być luźne, zwykłe "cześć" powinno być wystarczające. Oczywiście jeśli w Twojej firmie zachowuje się formy grzecznościowe i oficjalny ton, wiadomość powinna być utrzymana w tej konwencji. Powinieneś pamiętać po prostu o tym, by język maila powitalnego do nowego pracownika odpowiadał temu stosowanemu w pracy. 

Kiedy wysłać przywitanie nowego pracownika mailem?

Praktyki są różne. Niektóre firmy wysyłają powitanie nowego pracownika w zespole pierwszego dnia pracy - jest to wiadomość, z którą pracownik zapoznaje się tuż po włączeniu komputera. To najczęściej spotykana praktyka, ponieważ możemy wykorzystać wewnętrzne kanały komunikacji (więc nie wysyłamy maila na prywatny adres pracownika) oraz wiemy, że nie odrywamy nowego pracownika od poprzedniej pracy. 

Czasem maile powitalne są wysyłane na tydzień lub dwa przed przyjściem nowego pracownika. Ma to swoje plusy i minusy. W takiej wiadomości możemy wspomnieć, że nie możemy się doczekać współpracy - to na pewno miłe. Jednakże nie można zapomnieć o ograniczeniach. Pamiętaj, że to wciąż przyszły pracownik i mimo wszystko może on zrezygnować. Nie podawaj dostępów do firmowych systemów przed faktycznym nawiązaniem współpracy. Maila wyślij również na adres podany w CV lub inny, ustalony podczas rozmów wstępnych. 

Wysyłając maila powitalnego na tydzień lub dwa przed współpracą, musisz mieć na uwadze, że Twój przyszły pracownik jest skupiony raczej na swojej starej pracy, ponieważ musi podomykać wszystkie projekty przed odejściem. Jeśli nie uprzedzisz go o swojej wiadomości, może ona zostać niezauważona - nie każdy sprawdza codziennie maila, szczególnie jeśli nie spodziewa się żadnej wiadomości. Dlatego najczęściej powitanie nowego pracownika następuje oficjalnie pierwszego dnia pracy.

Powitanie nowego pracownika w zespole wzór

Poniżej przygotowaliśmy krótką wiadomość powitalną do nowego pracownika. Jest ona uniwersalna i zawiera wszystkie elementy onboardingu. Oczywiście możesz dowolnie taki wzór zmodyfikować - na przykład usunąć fragment z buddym lub nazwać go opiekunem, jeśli nie lubisz anglojęzycznych zapożyczeń.  

Hej!

Cieszymy się, że dołączyłeś do naszej ekipy. Aby ułatwić Ci pierwsze dni, podsyłam krótką instrukcję - śmiało zadawaj także pytania, jeśli jakieś masz! 

O godzinie X przyjdzie do Ciebie Twój buddy - jego zadaniem będzie oprowadzenie Cię po budynku i wskazanie najważniejszych lokalizacji (gdzie stoi kawa lub gdzie jest sala konferencyjna). 

Zanim Twój buddy przyjdzie, sprawdź dostępy do systemów - podsyłam je TU. Zaloguj się i rozejrzyj - na szkoleniu wszystko dokładnie omówimy.

Szkolenie odbędzie się [tu dzień i godzina]. Przedstawimy Ci działanie naszego systemu oraz wszystkie szczegóły Twoich obowiązków. 

Na Twoim biurku stoi tajemnicze pudełko - jest to prezent powitalny. Możesz go rozpakować właśnie teraz!

Życzymy Ci udanego pierwszego dnia. Pamiętaj, że każdy z nas był kiedyś nowy!

Podaruj nowemu pracownikowi prezent

Aby współpraca układała się od samego początku jak najlepiej, dobrze jest wywrzeć pozytywne wrażenie na nowym pracowniku. Jeśli wprawimy go w dobry humor, świeży członek zespołu na pewno się zrelaksuje i dużo lepiej rozpocznie pracę. W tym celu warto zdecydować się na welcome box, czyli paczkę z prezentami dla nowego pracownika. Moda ta przyszła do nas z Zachodu, jednak trzeba przyznać, że bardzo szybko zadomowiła się w naszym kraju. Dlaczego? Coraz bardziej dbamy o pracowników i o relacje pracownik-pracodawca. Chcemy, aby pracownicy dobrze czuli się w firmie. Statystyki dowodzą, że szczęśliwy pracownik, to wydajny pracownik. Ponadto, jeśli pracodawca ma dobrą reputację, pracownicy (szczególnie ci wartościowi i doświadczeni) nie będą chcieli zbyt szybko odejść. 

Z czego składa się welcome pack? Proponujemy Państwu gotowe swag boxy, w których każdy pracownik znajdzie coś wyjątkowego. Nasze paczki skomponowane są z gadżetów, które są przydatne na starcie i na pewno umilą rozpoczęcie obowiązkó w nowej pracy. W naszych boxach znajdziesz długopisy, kubki (dobrym pomysłem są te termiczne), smycze z logo firmy, notatniki oraz pendrivy. W niektórych propozycjach są zabawne dodatki, które pomagają rozluźnić atmosferę. Świetnym pomysłem są również słodycze. Wiele firm decyduje się na dodatkową personalizację boxów powitalnych, na przykład poprzez dodanie własnego hasła reklamowego czy logotypu. Jeśli masz taki pomysł lub chcesz zmodyfikować istniejące propozycje - zapraszamy do kontaktu!


 Welcomepack pakiet powitalny Przykład 4     Welcomepack pakiet powitalny Przykład 1       Welcomepack pakiet powitalny Przykład 3


Wiesz już, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Możesz je wywrzeć na nowym pracowniku tylko raz, więc dobrze jest dołożyć wszelkich starań, aby "nowy" poczuł się komfortowo i bezpiecznie w Twojej firmie. Mail powitalny jest świetnym pomysłem, a dodatek w postaci powitalnego prezentu na pewno dodatkowo rozluźni atmosferę. 


Welcomepack pakiet powitalny Przykład 9   Welcomepack pakiet powitalny Przykład 5   Welcomepack pakiet powitalny Przykład 2

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl