Giftboxy.pl - boxy, kosze i zestawy prezentowe dla firm
 
GIFT BOXY, WELCOME PACK, PREZENTY WIELKANOCNE DLA FIRM     +48 91 421 3677      zapytania@promoshop.pl      BLOG     ZAUFALI NAM
Gadżety dla pracowników

Gadżety dla pracowników budują zespół i cieszą

Firma doceniająca pracowników stwarza przyjemną atmosferę pracy i jasno pokazuje, że dba o ludzi, którzy są pod jej skrzydłami. Sprawiedliwe i godziwe wynagrodzenie to nie jedyny sposób na pokazanie pracownikom jak ważną rolę spełniają w przedsiębiorstwie. Ciekawym sposobem na dodatkowe nagrodzenie osób pracujących są tzw. benefity i nagrody pracownicze. Jaki jest cel wręczania nagród rzeczowych i na jakich zasadach powinno się ono odbywać?

Z jakich okazji warto wręczać gadżety dla pracowników?

Nagrodzenie danego pracownika w postaci bonusu pieniężnego, gadżetu, upominku czy bonu zakupowego kojarzy się jednoznacznie ze zwieńczeniem ciężkiej i efektywnej pracy. Firma może jednak zdecydować się na rozdanie nagród rzeczowych z różnych innych okazji, a to z pewnością zostanie docenione przez pracowników:

  • Gadżety dla pracowników jako rekompensata za trudności pracy: Trudności wynikające z wykonywania określonych zadań są szczególnie uwypuklone w dobie pandemii. Praca zdalna zmusiła wiele osób do radykalnej zmiany nawyków w pracy. Niektórzy pracownicy niezaznajomieni z realiami komputerowymi mieli szczególne trudności z adaptacją do pracy zdalnej. Benefity pracownicze mogą więc obejmować rekompensatę za trudy pracy, np. za pracę zdalną. Może to być swego rodzaju podziękowanie dla pracowników, którzy mimo problematycznej sytuacji, utrzymali wydajność pracy na najwyższym poziomie. Takie postępowanie pociąga za sobą również benefity dla firmy, ponieważ przekłada się na wydajność osób pracujących. 
  • Specjalne okazje: upominki dla pracowników można wdrożyć również z okazji jubileuszu firmy, urodzin lub przepracowania danego okresu czasu przez osobę zatrudnioną. Można wtedy wręczyć drobny upominek, jak np. powerbank lub kubek z logiem firmy. 
  • Prezenty pożegnalne lub powitalne: Osoby, które tworzą daną firmę stale się zmieniają. Zatrudniani są nowi pracownicy, a niektórzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. Benefity pracownicze dla nowych lub odchodzących pracowników to świetny sposób na zwieńczenie czyjeś kariery lub zachęta do rozpoczęcia owocnej pracy w obrębie firmy. Dla zasłużonego pracownika kończącego pracę może to być bon wycieczkowy, dzbanek z zaparzaczem czy zastawa stołowa dla jednej osoby. Z kolei pracownik przychodzący do firmy może zostać obdarowany drobnymi i użytecznymi gadżetami jak np. wspomniany powerbank. W obu przypadkach firma wykazuje się niebanalnym gestem skierowanym w kierunku zatrudnionych osób.

Jakimi zasadami kierować się przy wręczaniu gadżetów pracownikom?

Choć wręczanie prezentów pracowniczych wydaje się proste, należy pamiętać, że nawet w takiej sytuacji warto wykazać się profesjonalizmem. Przy planowaniu rozdawania benefitów dla pracowników trzeba mieć na uwadze kilka zasad:

  • Gadżet powinien w miarę możliwości zawierać logo firmy: Ten prosty zabieg wydaje się oczywisty, ale naniesione logo firmy na dany gadżet jest jednocześnie wizytówką miejsca pracy. Pokazuje, że firma podchodzi z szacunkiem wobec pracowników i chętnie nagradza tych, którzy pracują najefektywniej. Dzięki temu ktoś postronny może zobaczyć prezent i zdecydować się na podjęcie pracy w firmie. Jest to więc swoista reklama przynosząca korzyść dla pracownika oraz samego przedsiębiorstwa.
  • Gadżety dla pracowników powinny być adekwatne do okazji: upominki pracownicze mogą posiadać przeróżną wartość i na jej podstawie należy dobierać odpowiedni prezent. Przykładowo nagroda dla najlepszego pracownika kwartału czy miesiąca powinna być nieco bardziej wartościowa niż upominki wręczane wszystkim z okazji jubileuszu firmy. Jest to ważne, dzięki temu bowiem firma zachowuje pewną hierarchię wartości i zachęca pracowników do jeszcze większej efektywności, która może zapewnić wymierne benefity pracownicze.

Kiedy należy wręczać gadżety dla pracowników?

Wręczanie prezentów rzeczowych może odbywać się w oficjalny sposób. Dzięki temu następuje swego rodzaju celebracja odniesionego sukcesu. Idealnymi okazjami do rozdawania benefitów pracowniczych są więc wszelkiego rodzaju imprezy firmowe czy zamknięte i otwarte eventy. Pracownicy czują się wtedy docenieni przez pracodawcę, dla firmy z kolei jest to świetna okazja do ocieplenia wizerunku. Należy pamiętać, że na otwartych imprezach spotkać można sponsorów czy osoby spoza przedsiębiorstwa, którzy docenią niebanalny gest i prawdopodobnie zainteresują się takim miejscem pracy. 

Upominki dla pracowników niosą więc ze sobą dużą moc marketingową, ale przede wszystkim pozwalają docenić pracowników, którzy sumiennie wykonują swoją pracę. Jest to świetny sposób na ocieplanie relacji pomiędzy pracownikami, a sztabem kierowniczym.

JAK WYBRAĆ GADŻET DLA PRACOWNIKA?

W wielu firmach przychodzi czasem moment, w którym wypada obdarować pracowników odpowiednimi, mniejszymi lub większymi prezentami, czy upominkami. Nie zawsze jest jednak łatwo wybrać coś odpowiedniego. Czym kierować się przy wyborze prezentów i jak uniknąć wpadek. Wybór warto przemyśleć. Dobrze dobrane prezenty mogą znacznie zwiększyć motywację do pracy i sympatię do kierownictwa firmy – a to często przekłada się na realny zysk.

Prezenty dla pracowników na bardziej formalne okazje

W firmie może zdarzyć się wiele formalnych okazji, które pracodawca może chcieć uczcić przez ofiarowanie pracownikom prezentów. Po pierwsze są to sytuacje, które dotyczą wszystkich, jak na przykład jubileusze firmy, czy osiągnięcie rekordowych wyników. Często praktykuje się wręczanie pracownikom z tej okazji paczek, na które składają się wysokiej jakości produkty, jak kawa, herbata, słodycze i im podobne. Dobrym pomysłem są również firmowe gadżety dla pracowników, aczkolwiek powinny być one raczej tylko dodatkiem do zasadniczych prezentów. W niektórych firmach wręcza się również prezenty z okazji awansu, czy osiągnięcia jakiegoś zawodowego sukcesu. Doświadczenie pokazuje jednak, że pracownicy najbardziej cenią sobie w takich sytuacjach podwyżkę. Bardziej wartościowe prezenty w dobrym tonie jest wręczać pracownikom odchodzącym z pracy, na przykład na emeryturę.

Upominki dla pracowników na okazje nieformalne

Praca w większej grupie ludzi to również cała masa sytuacji nieformalnych. Bardzo często pracownicy składają się na prezenty na urodziny, czy imieniny. Jeżeli pracodawca weźmie udział w takiej składce, to na pewno zaskarbi sobie sympatię pracowników. Nieco większe prezenty wręczane są często ze specjalnych okazji, jak ślub, czy narodziny dziecka. W wielu polskich firmach przyjęło się, że pracodawca wręcza pracownikom prezent na święta. Prezentem takim może być oczywiście również specjalna, świąteczna premia wypłacana w grudniu. Często zwyczaj ten zastępowany jest urządzaniem firmowych imprez z tej okazji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl